Даниел: Тоше не може никој да го зaмени – но треба да ги пееме неговите песни


– Тоше не може никој да го зaмени, но ниту пак јас, но тоа не значи дека не треба да ги пееме неговите песни…

daniel-kajmakoskiОва е коментарот на Даниел Кајмакоски одговарајќи на забелешката на Кристина Ковач откако тој ја отпеа песната „Чија си” на музичката легенда Тоше Проески.

Кристина кажа дека се плашела и не сакала да го слушне Даниел како пее песна од Тоше, бидејќи никој не може да пее негова песна, но сепак докажал дека тој бил свој.

Нашиот претставник и овој пат собра позитивните коментари од жири комисијата по изведбата на песната која предизвика многу емоции кај нашата публика.

Kurir

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1