„Давид“ ноќеска не дојде, но внимателно возете, патиштата се влажни и лизгави!


Сообраќајот на сите патишта се одвива тековно, по влажни коловози, соопшти „Македонија пат“ во својот извештај на полноќ.07052013142441_dozd 2[1] bitola

На патниот правец Тетово – Попова Шапка е воведена забрана за сообраќај за тешки товарни возила,додека за останатите е задолжителна зимска опрема.

Во клисурите и во засеците можна е појава на помали одрони, особено на патните правци: Кочани – Делчево, Виница – Берово, Маврово-Дебар-Струга, Д.Капија – Удово и Катланово-Велес.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1