ВИДЕО: Пожар во Москва – горат 13 милиони книги!


Голем пожар вчера вечерта изби во библиотеката на Руската академија на науките, во која има повеќе од 13 милиони книги.

Руските медиуми јавуваат дека сеуште нема податоци дали има жртви од големиот пожар што избувна во познатата библиотека на Руската академија на науките.pozar moskva

 

Според последните информации, по двочасовна битка, пожарникарите успеале да го локализираат пожарот, но во меѓувреме, се урнала половина од металната конструкција, со димензии од околу 1000 квадратни метри.

Причината за пожарот, засега е непозната.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1