Дедо Мраз педофил работел со деца, најмен од Трговски центар


Родителите во Кливленд, Тексас, беа шокирани кога дознаа дека дедо мразот во трговскиот центар во нивниот град е сексуален престапник, педофил.

Eмили Колинс со своите деца била во трговскиот. Имало два дедо мразовци на настанот, еден задолжен за парадирање, а другиот за сликање со децата. Родители го препознале дедо мразот кои се сликал со дечињата на колена како сексуален престапник кој пред неколку години бил уапсен.

Менаџерот Дион Милер потврди дека добиле информација дека човекот кој бил ангажиран како дедо мраз во Тексас, бил уапсен во Хјустон, но пуштен е на слобода бидејќи кога го направил делото имал само 16 години.

Во моментов тој нема никаква забрана за доближување на деца, иако во државата ке се наоѓа на листата како сексуален престапник уште најмалку 5 години.

,,неможев да си поверувам дека градот си дозволи да вработи таков човек и да ги изложи децата на опасност,, изјави Колинс за КТРК.

Градските власти јавно се извинија и ветија дека ке сторат се во иднина да нема вакви пропусти и инциденти.

Милер изјави дека градот е преземање акција за спречување на слични инциденти се случуваат во иднина

Share Button
Андријана Станојовска

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1