За Европа има 4 земји за во ЕУ и 1 град – Албанија, Турција, Србија, Косово и СКОПЈЕ (Фото)


На твитер налогот на евроамбасадорот Штефан Фуле, последните твитер пораки кои ги постирал се однесуваат на состанокот во ЕУ вчера.

И како официјален преставник на Европската Унија постирал за секоја земја посебно што препорака добила од Унијата. Во сите твитови земјите ги ословоува со нивното име – Србија, Турција, Албанија дури и Косово – единствено Македонија не е Македонија, ниту ФИР Македонија, ниту ФИРОМ –  туку Скопје !!!!

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1