Дедомразијада денес во Скопје


Во Скопје со почеток во 12 часот, денес ќе се одржи Дедомразијада. Стартот е кај поранешна Беба.

dedo mrazНа настанот ќе учествуваат сите детски градинки и училишта на Општина Центар, со што ќе имаат можност и да се дружат во овој новогодишен период. Во музичкиот дел свои настапи ќе имаат Дарко Илиевски и Магдалена Цветковска.

Во склоп на овој настан ќе има и хуманитарна семејна трка за среќна Нова година. Средствата собрани од трката ќе бидат донирани за подароци во СОС Детско село.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1