Демонстрантите со јајца кон канцеларијата на Иванов во центарот на Скопје


Канцеларија на Рекорд во Скопје отворена од претседателот Ѓорѓе Иванов беше мета на граѓаните кои се организираа на социјалните мрежи.capture5
Тие со јајца фрлаат кон просториите на претседателот во знак на револт од неговата одлука. Тие се организираа преку социјалните мрежи по објавата за одлуката на претседателот Ѓорѓе Иванов за аболицирање на сите политичари.
Маршот започна пред Специјалното јавно обвинителство како знак на поддршка, а треба да заврши пред претседателската резиденција на Водно.

telma.mk

 

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1