МАКЕДОНСКИ ПОЛИЦАЕЦ ДО МИГРАНТИТЕ: Не може да влезете, ако треба и ќе умрам за мојата земја (ВИДЕО)


Ова е моја земја и подготвен сум да умрам за неа, им одговори македонски полицаец на група агресивни мигранти на македонско-грчката граница. Ова им го одговори македонски полицаец кој ја брани оградата на македонско-грчката граница, каде што и денеска повеќе од 500 мигранти се обидоа насила да преминат и да влезат на македонска територија.policaec migranti ograda

Полицаецот се расправаше со поголема група мигранти кои стоеја од другата страна на оградата и го обвинуваа што не им дозволува да влезат во Македонија

И покрај навредите упатени од страна на мигрантите, нашите припадници не подлегнуваа на провокациите и им одговорија дека се спремни да го дадат животот за нашата земја.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1