Мајка си го полила со врела вода бебето старо само 11 месеци


Вистински шок доживеале лекарите во Детската Клиника во Белград откако околу 21 часот синоќа едно бебе било примено со тешки изгореници на стапалата.194197-beba
Како што пренесуваат српските медиуми, бебето е женско, старо само 11 месеци, а на Клиника го донела мајката.

Лекарите веднаш повикале полиција кога виделе дека бебето се здобило со изгореници од трет степен.

Како што дознава српски Ало, мајката на девојчето е на сослушување во полиција и таму изјавила дека бебето само се изгорело повлкувајќи ја шершата со врела вода, што полицијата во нејзиниот исказ сега се сомнева.

Какошто дознава порталот, повредената бебе и понатаму е во тешка состојба, а денеска треба да биде одлучено дали ќе му биде пресадувана кожа или не.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1