Ќеркичката на Јелена го видела убиството?


„Се случи нешто страшно…“ ова го рекла петгодишната Јана, ќерка на убиената пејачка Јелена Крсмановиќ Марјановиќ во полиција и почнала да плаче.Jelena-Krsmanovic-620x350

Ова е единствената реченица која малечката ја кажала во полицијата во присуство на детски психолог.

Полицијата и натаму се сомнева дека семејството нешто крие од истрагата во врска со 32 годишната пејачка.

Според извори од полицијата кои ги пренесуваат медиумите во Србија, со малечката е зборувано два дена по трагедијата.2jelena-640x360

-Не можевме многу податоци да добиеме од девојчето. Дете од пет години нема претстава за време, не знае што се десет минути, колку е часот, не може да потврди кога Јелена заминала на трчање, колку била со нив, додава полицискиот извор.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1