Денес до 22 степени


sunny-skyУтринската температура ќе се движи од минус два до три, а дневната од 16 до 22 степена.

Во Скопје слично време, со утринската температура околу еден и со дневна до 19 степени.

И во наредните денови ќе се задржи претежно сончево и топло време. Локални врнежи од дожд и опаѓање на температурата се очекува од петок и во деновите од викендот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1