Денес може да имате главоболки, болки во колената, грбот и вратот – неповолно биометео


Денес неповолно биометео – може да почустувате главоболки, болки во колената, грбот и вратот..

Oпшта слабост и чувство на тежина во главата може да предизвикаат утрово временските услови кај метеоропатите. meteoropatija-2del--504x335

Во претпладневните часови, пак, како што велат синоптичарите, можни се поинтензивни ревматски болки и изразени артритични промени.

Навечер, кај поголем број луѓе е можна појава на главоболки, но и  болки во колената, грбот и на вратот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1