Денес облачно и дождливо – утре и задутре сонце – од петок пак дожд


Променливото облачно време со повремени врнежи од дожд ќе имаме и денеска, а само локално може да се очекуваат поројни и поинтензивни врнежи од дожд и грмежи.

rain - dozd

Денеска максималните дневни температури ќе бидат во Скопје 25 Целзиусови степени, во Гостивар 24, во Маврово 19, Дебар 23, Крива Паланка 21, Виница 23, Куманово и Штип 24 (во источниот дел од земјава ќе дува и слаб ветер од северен правец), Берово 21, Дојран 27, Гевгелија 28, Крушево 18, Охрид, Прилеп и Битола 23…

Утре ќе преовладува сончево и топло време со максимални дневни температури до 30 Целзиусови степени, во четврток не очекува исто така сончево и топло време со температури од 24 до 31 со можна изолирана појава на слаби врнежи од дожд, а од петок пак ни се враќа облачното, нестабилно и дождливо време со температури од 23 до 31.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1