Денес пролет – температури до 19 степени


sunnyДенес повторно не очекува сончево време. Утринската температура ќе се движи од еден до пет, а дневната од 14 до 19 степени.

 

Во Скопје времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе е спушти до три, а дневната ќе достигне до 17 степени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1