Денес разладување ама од утре не чека секој ден пораст на температурите


Денеска времето ќе биде малку посвежо во однос на вчерашните температури, со мали локални врнежи од дожд, главно во североисточните делови од земјата.

Веќе во наредните денови се очекува постојан пораст на дневните температури. Македонија повторно ќе влезе под влијание на топла воздушна маса за вистински летни температури.toplo termometar zesko sonce

Дневните температури во Скопје ќе бидат 31 степен, Тетово 30, Гостивар 28, Маврово 21, Дебар 29, Куманово 29, Крива Паланка 28, Штип 31, Свети Николе 30, Виница 29, Берово 26, Струмица 33, Дојран 35, Гевгелија 35, Демир Капија 34, Кавадарци 32, Радовиш 30, Крушево 22, Прилеп 30, Битола 31, Охрид 28…

Утре максималните температури ќе се движат од 28 до 35 Целзиусови степени, во четврток до 37, во петок до 38 степени. УВ индексот од денеска до петок ќе биде 9.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1