ДЕТАЛИ: Петмина повредени во сообраќајката кај Струмица, двајца потешко


Пет лица се повредени во сообраќајната несреќа која околу 22 часот вчера се случи на патот Струмица-Дабиле, дознава Курир.

Фото СтрумицаНет

Фото СтрумицаНет

Според информациите до кои дојдовме две лица се потешко повредени и поради сериозноста на повредите итно се пренесени кон скопските клиники.

Несреќата се случила при судир на „Фиат Пунто“ во кој имало 3 лица и „Опел Астра“ во двајца патници.Три лица се со сериозни повреди по телото, меѓу кои и една бремена жена со повреди на главата, за која во нејзиното извлекување учествувала екипа на Противпожарната единица во Струмица.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1