Повеќе од 500 мигранти нападнале девојки во клубови низ Германија


Во пет германски градови се пријавени околу 150 сексуални напади, од кои најголем број се случиле во Келн. За сега се уапсени и приведени околу 30-на мажи, мигранти кои ги извршиле нападите.napad-migranti-merkel

Во Билефенд 500 мигранти нападнале девојки во ноќни клубови, а во Минхен 15-на странци сексуално малтретирале девојка, исто така во ноќен клуб.

Ова резултираше со барање од страна на Ангела Меркел за заострување на законите за одобрување на право на азил за сите оние кои направиле злочин.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1