Детали: Пронајдено починато бебе на 6-месечна возраст во Кичево


Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Гостивар изврши увид во кичевското село Кленоец, каде што синоќа беше пронајдено починато бебе на 6-месечна возраст.Kicevo
По наредба на јавниот обвинител, телото на бебето беше дадено на обдукција.

Првичните резултати од извршената обдукција укажуваат дека кај бебето, кое имало вродени срцеви аномалии, настанал застој на работата на срцето, што предизвикало белодробен едем и задушување.

На телото не се пронајдени знаци кои укажуваат на насилна смрт.​

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1