Детали за пукањето во Чаир, ранет економскиот директор на Гинекологија Ваљон Беља


Вчера во 17,45 часот било пријавено дека на улица „Лазо Трповски“ во Скопје било пукано во В.Б.(40) од Скопје. Според пријавеното, во него пукало лице кое било заедно со Е.Х., Е.А. и Р.Н. . В.Б е пренесен во Градска општа болница „Св.Наум Охридски“.

Извршен е увид на местото на настанот.

Известен е јавен обвинител.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1