Снимена неверојатна сообраќајка – возилото летна во воздух (Видео)


На социјалните мрежи се појави снимка која утрово ја снимија камерите пред словачкиот тунел Борик.

Нешто пред пет часот до тунелот забрзано дошло БМВ, кое удрило во заштитната ограда, полетало и удрило во врвот на тунелот.


По неколку вртења во воздух слетал на тркала.

Возачот на БМВ-то (44) од автомобилот излегол неповреден, а алкотестот покажал дека не конзумирал алкохол, соопшти полицијата.

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1