Детали за сообраќајката во Аеродром – едниот автомобил на кров


Едно лице е повредено во сообраќајна несреќа која вчера околу 20 часот и 45 минути се случила во скопски Аеродром на раскрсницата кај Мајчин дом.Watermarked Photo-2

Од полицијата информираат дека несреќата се случила при судир на „Фиат Добло“ кој го управувал 19-годишниот Д.С. и „Шкода Фабиа“ управувана од 30 годишниот С.Д. По ударот „Шкодата“ се превртела на улицата, а возачот С.Д. се здобил со повреди.

Со итна помош С.Д. е пренесен во Ургентниот центар каде му се констатирани полесни повреди и е задржан на лекување.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1