ФОТО: Бомба во Капиштец, полицијата на терен


Полицијата утринава добила пријава дека е поставена експлозивна направа на автомобил во скопски Капиштец.

Од МВР за Курир велат дека пријавено било дека на тркало од автомобил „Сеат Ибица“ сопственост на З.К., лоциран на улицата „Васил Ѓоргов“, била поставена експлозивна направа.

На лице место веднаш се излезени полициски екипи и припадници на антитерористичката единица кои вршат увид. Повеќе детали се најавени за подоцна.

ФОТО: Фејсбук

ФОТО: Фејсбук

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1