Конечно се омажи: Северина и Игор тајно се венчаа на Истра – Невестата плачела цела церемонија!


Далеку од фоторепортерите и новинарите, Северина и Игор се венчаа на Бале.

По неколку месеци медиумски погодувања кралицата на естрадата Северина Вучковиќ и синот на Драган Којиќ Кеба, Игор, се венчаа вчера во 12:30 на пладне во црквата Похоѓење Блажене Дјевице Марије светој Елизабети на Бале, дознава Глас Истре.severina igor

Пред многу малку гости меѓу кои бил и Александар, синот на Северина, како и мајка и Ката парот се венчал во мир и без медиумска помпа.

Како дознава листот Северина била во долга бела венчаница, а нејзиниот Игор во елегантно одело со лептир вратоврска.

Свеченоста била набиена од емоции, Северина целата церемонија ја преплакала. Како наведува изворот гужвата сосе паркирани автомобили и телохранители се преселила пред вилата „Лав“ која исто така останала затворена за љубопитните.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1