Детали за вчерашната сообраќајка кај Универзална сала


Тешка несреќа се случила синоќа во 23.10 часот на раскрсницата на улиците Костурски херои и Партизански одреди.policijanokni4_1_thumb_medium500_261

До несреќата дошло кога „ауди“ со скопски регистарски таблици управувано од 22-годишниот скопјанец Б.Д. удрил во пешакот Р.П., роден 1958 година од Струмица.

По ударот, пешакот тој бил пренесен во Ургентниот центар со тешки телесни повреди.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1