Дете украло 25.000 долари од дедо му и ги раздал на своите другарчиња


Тринаесет годишен ученик земал од дедо си 25.000 денари и потоа им раздавал банкноти од по 100 долари на своите соученици, соопшти полицијата во Охајо.pari

Момчето оваа недела поделило илјадници долари, пред училишното раководство да разбере што се случува.

Истражните власти во градот Медина досега ја откриле трагата на 7.000 долари, а полицијата се уште се обидува да утврди како момчето ги земало парите од својот 83-годишен дедо.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1