Детето кое го проби рускиот кордон за да го прегрне татка си (Фото)


Малото дете кое денес го обиколи светот, медиумите го нарекоа светлината на хаосот во Украина.

FF60C820BBC2AB419415D9D8E6B2D861Од фотографиите кои беа објавени на украинските портали може да се види мало детенце кое го бара својот татко, кој пак се наоѓа меѓу украинските војници.

А за да дојде до него, малото момче требало да го пробие рускиот кордон. Несвесен за она што се случува околу него, ова детенце реши да ја повози својата играчка и тоа пред очите на руските војници.

Откако играчката му здодеа, детенцето се врати во прегратките на својот татко.

 

26453E21E6F9C143BBBE843932D3913C

67E170980E103B4FAFDC144EA8ABFB60

93CD162A28EC0B4B819E60D91C9F83D1

FF60C820BBC2AB419415D9D8E6B2D861

 

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1