Деца и странци меѓу загинатите во авионската несреќа во Русија (список)


Две девојчиња од 11 и 15 години биле меѓу патниците што настрадаа. Познат руски коментатор ги загуби 11 годишната ќерка и сопругата во оваа несреќа. Синот на претседателот на Татарстан кој е исто меѓу загинатите се оженил пред само 3 месеци.

1463892_661663307189032_1066963307_nzaginati nesrekjaФорензичари ќе го утврдуваат идентитетот на загинатите, што нема да биде лесно бидејќи авионот експлодирал.

Во текот на вечерта во Казан заминува екипа најискусни криминолози и истражители кои ќе се обидат да ја утврдат причината – зошто авионот се урна само минута пред да слета. Посебен тим психолози пристигна од Москва кој ќе им помага на блиските на жртвите.

Повеќе за вчерашната авионска несреќа на

Потврдено: Синот на претседателот и разузнавач меѓу загинатите во авионската несреќа во Русија
Зошто да живеам? – Во авионската несреќа руски коментатор ги изгуби сопругата и ќерката

Ова е списокот на патници кои официјално беше објавен синоќа – меѓу нив има и една државјанка на Британија

1. Ляшмин Еромир.

2. Сибагатулин Абдула.

3. Сибагатулина Мария.

4. Музжичек Дмитри.

5. Ашуркова Маргарита.

6. Щукина Виктория.

7. Сафин Булат.

8. Прокофьев Павел.

9. Кучерова Анна.

10. Смолев Николай.

11. Смоленкова Елена.

12. Хасизова Алина.

13. Мангушева Татьяна.

14. Баранова Яна.

15. Янкилайкес Александр.

16. Булл Донна-Каролин.

17. Фазлиева Ривида.

18. Морозова Ольга.

19. Журская Виктория.

20. Гаджиева Диана.

21. Арташина Дарья.

22. Скворцова Елена.

23. Вепринцев Денис.

24. Зарипова Венера.

25. Акулина Наталья.

26. Ивашкевич Ирина.

27. Макаров Генадий.

28. Гужиев Рустам.

29. Назиров Руслан.

30. Пархоменко Роман.

31. Зарипова Альбина.

32. Дрантусова Наталья.

33. Князев Евшгений.

34. Кашапова Алина.

35. Стернова Анатсасия.

36. Бурдин Юрий.

37. Садруцдинов Айрат.

38. Камышев Мстислав.

39. Кузнецвоа Елена.

40. Ахмедшина Алия.

41. Рашитова Гульнара.

42. Сафиулина Диана.

43. Антонов Александр.

44. Минниханов Ирек.

Экипаж:

1. Салихов Рустэм Абдурахманович (47 лет) КВС.

2. Гуцул В. Н., второй пилот.

3. Зарифуллина Н. Г., бортпроводник.

4. Гарафуллина И. Р., бортпроводник.

5. Кабанова О. С., бортпроводник.

6. Хайдаров Д. Ф., бортпроводник.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1