Девојче со прострелна рана донесено во ГОБ „Св.Наум Охридски“


Вчера околу 16,00 часот во ГОБ„Св.Наум Охридски“-Скопје, била донесена повредена А.М.(2006) од с.Брњарци-Скопје, со прострелна рана во пределот на рамото.

Настанот по кажување се случил на 04.08.2015 година околу 16,00 часот додека истата играла во дворот на семејната куќа.

По извршената интервенција зрното било извадено, а лицето задржано за понатамошно лекување.gradska-520x311

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1