Девојка била на чело на бандата – убиле 18 год момче како одмазда за силување, а тој не бил сторителот


news_111116

18 годишното момче го намамиле во соба каде го претепале, а потоа неговото тело го фрлиле во дивината.

Кога тие го извршиле овој брутален криминал, девојката, лидер на групата, ги поткажала соучесниците на полицијата за да го отстрани сомнението од себе.

Ема Хол (21) и двајца мажи се прогласени за виновни за убиството на еден млад човек Лука Харвуд (18). Таа го организирала убиството како наводна одмазда за силување за кое подоцна и се покажало дека не е сторител убиеното момче.

Групата прво брутално го претепала во соба од куќата каде што го намамиле, од тепањето черепот на момчето беше сосема уништен.

ema2

Потоа го фрлиле и ја запалиле облеката. Носеле и ножеви за да го унаказат телото до нерепознавање.
По убиството, девојката анонимно ги пријавила соучесниците на  полицијата

Судијата го нарече убиството “суров, насилен и брутален чин” и на Ејми и се заканува казна доживотен затвор.

Инаку, Harwood беше обвинет и пред две години за силување, но полицијата утврдила дека немало криминал.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1