Страв да те фати – смеса која голта се пред себе – Видео


smesa sto goltaСмеса во која се наоѓаат милиони феромагнетски честички, а во видео снимките е прикажано како истата во себе вовлекува голем моќен магнет и тоа само за неколку часа.

Овој магнет е исклучително силен, доколку дел до човечкото тело се најде помеѓу овие магнети, може да се здобие со тешки телесни повреди, па дури и скршеници на коските.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1