Девојка згазена на Партизанска синоќа .


Околу 21:30 вчера девојка е прегазена во Скопје.

До несреќата дошло на раскрсницата помеѓу булеварот “Партизански одреди” и булеварот “8 септември” автомобил удрил во една малда девојка. Нема информации за причините за несреќата. Не се знае дали автомобилот возел брзо или пак девојката минувала на необележано место. Повеќе информации за несреќата се најавуваат за денеска.

Фото – ЗаСе.мк

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1