Џафери: Не сум нападнал никого, особено не Аделина


Откако медиумите објавија дека Арианит Џафери физички ја нападнал пејачката Аделина, тој ја демантира оваа информација.

adelina i djaferi-Категорично демантирам дека сум извршил напад врз било кое лице, а особено не врз пејачката Аделина Тахири, вели Џафери.

Реагираше и Аделина. Таа во изјава за Телеграф ги демантира сите шпекулации кои што денеска се појавија во медиумите.

-Веќе сум изморена од глупости, не е точно дека некој ме претепал. Нормално дека тоа не е вистина, изјави кусо Аделина.

Инаку албанските медиуми пишуваа дека наводно синот на вицепремиерот, Муса Џафери ја претепал Аделина, откако таа со нејзиното момче и нејзигиот брат го посетија барот „ Bar Square” во Скопје, исто така сопственост на синот на Џафери.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1