Џејмс Бонд на гости кај војниците во Авганистан


 

Британскиот актер Даниел Крег ненадејно се појавил во Авганистан во посета на војниците од британскиот контингент. 

им однел и подарок цд со последниот филм од серијалот Џемс Бонд и со 800 британски војници во кампот „Бастион”  го одгледал филмот „Skyfall”.

Бонд не издржал да не го проба и оружјето па истрелал неколку рафали на полигонот за вежбање со тешко вооружување. Шетал низ базата и разговарал со војниците.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1