Џек Мевосек од Кочани: Силувал маж, убиец на кучиња – конечно e во затвор (Видео)


Правдата сепак го стигна 39 годишниот кочанчанец Никола, кој има три правосилни пресуди од кои едната за силување маж.

Монструмот, чии злосторнички дела врз животните имаше опасност да ги пренесе и врз луѓето, е на сигурно, издржувајќи ја 3,5 годишната казна затвор по основа на три правосилни пресуди – силување на маж, семејно насилство и претходно мачење и ѕверско убивање на животни.kucinja 43

Канал 5 ја обелодени страшната приказна за кочанскиот Џек Мевосек за животни минатиот викенд.

Никола, инаку  ментално болен човек, овие денови, според тврдењата на неговите сограѓани, бил потенцијална опасност и по нивната лична безбедност

Видео – Канал 5

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1