Џиновско бебе родено во Унгарија ( Фото)


Бебето кое го добило името Зелка кое се родило во Унгарија имало тежина на 5 месечно бебе во моментот на породувањето.

Морало да биде породено со царски рез бидејќи лекарите велат било невозможно да се породи по природен пат. Кога го ставиле на вагата ова бебенце тежело шест килограми.

Тунда Ердос, мајка на бебето, била изненадена бидејќи како што вели немала никакви проблеми во бременоста ниту пак поголеми тешкотии што би најавувале дека носи бебенце од 6 килограми. Дури и во 8 месец имав нормален стомак како и сите трудници и нормално се движев, рекла таа.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1