Gangnam Style влезе во гинисовата книга на рекорди (Видео)


Gangnam Style на јужнокорејската ѕвезда PSY (Park Jae-Sang) се запиша во Гинисовата книга на рекорди како најлајкувано видео во историјата на YouTube.

Песната е објавена на 15 јули и за само 4 месеци собра околу 5 милиони лајкови. На прво место пак по најслишани песни на YouTube е „Бејбе“ на Џастин Бибер со 797 милиони слушања. Gangnam Style има 676,984,888  но се предвидува дека до крајот на годината ќе достигне до милијарда.

Еве го спотот кој го залуде светот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1