Џип влегол во погрешна насока во центарот на Скопје – четворица повредени (Фото)


Тешка сообраќајка се случила утрово нешто после полноќ во центарот на Скопје.

Како што јавува Press24, „џип“ со бугарски регистерски таблички влегол во спротивната насока и директно удрил во возило марка Рено Меган. Од ударот повредени се 4 лица кои според очевидци, веднаш се префрлени во Ургентниот центар. Тие велат дека возачот на џипот бил под дејство на алкохол.

Од МВР сè уште нема информации за оваа сообраќајка а не се знае ниту каква е состојбата на повредените

145541

145538

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1