Џорџ Клуни повреден во сообраќајка во Италија: Актерот итно префрлен во болница


Италијанските медиуми пренесуваат дека Џорџ Клуни е полесно повреден во сообраќајна несреќа која се случила на патот кај Коста Коралине на Сардинија.

Актерот возејќи скутер се судрил со пикап. Засега не е познато како дошло до несреќата. Тој е префрлен во болница.

Клуни моментално се наоѓа на Сардинија поради снимање на филм.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1