Директорот на АЕК се поли со ледена вода – следни се директорите на ТМобиле, ОНЕ и ВИП (Видео)


Директорот на Агенцијата за електронски комуникации Роберт Орданоски денеска на врвот на зградата на АЕК беше полиен со кофа ледена вода како поддршка на кампањата за подигнување на свеста за АЛС односно амиотрофична латерална склероза.

Screenshot_61Претходно тој беше номиниран да го прифати ледениот предизвик од страна на неговиот колега, директорот на хрватското регулаторно тело Хаком, а следни да се полеат со вода ги предизвика диреторите на трите најголеми мобилни оператори во Македонија- Тмобиле, ОНЕ и ВИП

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1