Директорот на Формула1 Берни Еклстоун: Путин треба да управува со цела Европа


Англискиот бизнисмен Берни Еклстоун, шеф на „Формула 1”, изјави дека рускиот претседател треба да раководи со цела Европа.

„Путин си го губи времето во Русија. Тој мора да управува со Европа, во целост. Затоа што нема кој друг“, изјави Еклстоун во интервју за сајтот на „Формула 1“.berni eklston formula 1

Во 2014 година во Сочи првпат беше одржана трка во „Формула 1“ за Големата награда на Русија. Трката беше посетена од 65 илјади луѓе. Еклстоун тогаш изјави дека руската етапа е една од најдобрите во новите земји во историјата на натпреварувањето.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1