До недела утринска температура под нула, дневната до 27 степени


Сончево време со студени утра и температура која ќе падне и под нулата, а дневната ќе биде во пораст и ќе достигнува 27 степени, најавува УХМР за деновите до крајот на оваа седмица.

во текот на денот ќе има повремено зголемување на облачноста. Во сабота се очекува засилен ветер од северен правец и пад на дневната температура.

Во четврток од -2 до 26, петок од -1 до 27, сабота 1 до 24, недела 0 до 26 и понеделник од 2 до 28 степени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1