До среда надпросечно топло, од четврток студ и магла – Неделна прогноза


Во Македонија во утринските часови ке има појава на магла, а во текот на денот ке биде умерено облачно со повремени сончеви периоди.  Слаб ветар.

Утринските температури ке се движат од -2°C до 8°C, а максималните дневни ке достигнат до 10°C односно до 18°C.

Во Скопје во утринските часови ке има појава на магла, а во текот на денот ке биде умерено облачно со повремени кратки сончеви периоди. Слаб ветар. Утринската температура од 2°C, а максималната дневна ке достигне до 14°C.

Во вторник во утринските часови ке има појава на магла, која понекаде ке се задржи и претпладне. Во текот на денот ке биде претежно сончево со мала локална облачност. Попладне ке дува засилен северен и северозападен ветар, а во западните предели ке дува засилен североисточен ветар. Утринските температури ке се движат од -1°C до 8°C, а максималните дневни ке достигнат до 15°C односно до 22°C

Седумдневна прогноза на облачноста

И во среда во утринските часови ке има појава на магла, а во текот на денот ке биде претежно сончево, топло за овој период од годината и ветровито. Ке дува засилен северен и северозападен ветар, а во западните предели ке дува засилен североисточен ветар . Утринските температури од  0°C до 7°C, а максималните дневни температури ке се движат од 13°C до 20°C.

Во Македонија во четврток ке биде претежно сончево со локална облачност и постудено со пад на температурите. Ке дува слаб југоисточен и југозападен ветар. Утринските температури од  -1°C до 7°C, а максималните дневни ке се движат од 12°C до 18°C.

Седумдневна прогноза на врнежи од дожд

Студено и магловито утро не очекува во петок. Маглата понекаде ке се задржи и претпладне, а во текот на денот ке биде претежно сончево. Слаб променлив ветар. Утринските температури ке се движат од -3°C до 5°C, а максималните дневни температури ке достигнат до 11°C односно до 17°C.

Во сабота по студеното и магловито утро, во текот на денот ке биде претежно сончево и студено. Слаб променлив ветар. Утринските температури од -5°C до 3°C, а максималните дневни ке се движат од 10°C до 16°C.

Во Македонија во недела ке биде претежно сончево и ветровито. Ке дува слаб променлив ветар. Утринските температури ке се движат од -4°C до 4°C, а максималните дневни температури ке достигнат до 10°C односно до 16°C.

 weather4all

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1