Добредојдовте во Исламската држава Германија: на црква во Келн осамна полумесечина со ѕвезда (ВИДЕО)


На Бранденбуршката капија се завеало знамето на Исламската држава, додека на врвот на катедралата во Келн се гледа полумесечина со ѕвезда.crkva-640x432

Ова се само некои од кадрите во филмот кој предизвикал вистинска бура во германските медиуми.

Авторот на филмот не го заборавил ниту Октоберфест. Според неговата верзија, свинското и алкохолот ќе бидат забранети на таа манифестација. Видеото го направила американската конзервативна организација “Secure America Now”.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1