Договорот меѓу Заев и Ципрас на дваесет страници


Премиерот Зоран Заев тврди дека е државна тајна меѓународниот договор со Грција за името, а грчките медиуми го објавија во целост овој документ за кој тврдат дека е токму договорот кои треба да го потпишат Заев и Ципрас. Во продолжение погледнете го договорот меѓу Заев и Ципрас напишан на 20 страници што веќе го објавија грчките медиуми.

Целиот договор на англиски јазик може да го прочитате на следниот линк – Договоро за Република Северна Македонија


 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1