Македонија: Се обидел да силува малолетничка


Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против 46-годишниот Ѓ.Б. од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,силување“.
На 17.05.2018 година околу 21.00 часот 15-годишно девојче од Битола пријавило дека околу 14.30 часот Ѓ.Б. се обидел да изврши полови дејствија врз неа

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1