Дојава за бомба во Министерството за економија


BOBAAЕвакуирана е зградата во која се наоѓа Министерството за економија во Скопје, по добиена дојава за подметната бомба.Од МВР информираат дека веднаш откако е пријавено во полиција, екипи за антитероризам ги превземаат неопходните мерки и активности. По деталниот преглед на зградата, полицијата констатирала дека станува збор за лажна тревога.

Попладнево, во редакција на дневниот весник „Дневник“ телефонски се јавила анонимна граѓанка која пријавила дека имало поставено бомба во зградата на Министерството за економија.

foto – kanal5

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1