Горат три куќи на Дижонска


trafostanica pozarДенеска во 14 часот и 55 минути на улицата Дижонска број 7 избувнал пожар со кој се зафатени три куќи.

Од скопската противпожарна единица велат дека пожарот  го гаснеле дваесетина пожарникари, кои, успеале да спречат пожарот да не се прошири.

плус инфо

 

 

 

 

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1