Палчица во живо – најмалото девојче во светот Видео/Фото


213805fe24a9ded0e4b2e735a4f8b104609bedИма пет години, висока 68 сантиметри – слатката  Шарлот од Велика Британија е најмалото девојче на светот.

Единствената Шарлот страда од пореметување на растот, а имала два килограми кога била родена, сепак таа води нормален живот како сите останати деца. Оди на училиште и посетува курс по јавање.

Иако е прогласена за најмало девојче на светот, официјално не е запишана во Гинисовата книга на рекорди.


Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1