Дојран полн со туристи и покрај променливото време


Навалија на југот од земјата и го преплавија топлиот Дојран.

dojran500

Од општината информираат дека се задоволни од посетеноста, а во втората половина на јули очекуваат двојно повеќе гости, пренесува Канал5.

Посетителите пак, велат дека ветротот и повремените врнежи не им пречат бидејќи водата е топла и пријатна за капење.

Голема навала на туристи се очекува и кон крајот на август кога во Дојран цветаат алгите, па луѓето доаѓаат да го видушуваат јодот што го испуштаат тие.

Kanal5

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1