Доказ на ФБИ: Документ докажува дека Хитлер побегнал во Аргентина!


Адолф Хитлер побегнал со подморница во Аргентина каде живеел на добро познатиот ранч кон крајот на Втората светска војна и страдал од астма и чиреви, судејќи според сензационалистичките тврдења кои неодмана ги објави ФБИ. Неверојатниот сет од фалјови покажува дека ФБИ, Едгара Хувера, сериозно ги сфатил тврдењата дека Хитлер е жив и дека на неговиот тим му е доделена задача да ги провери наводите.hitler argentina

Во вчудоневидените документи се изнесени детали како аргентинскиот бегалец тврди дека му помогнал на Хитлер, две жени и други Германци да излезат од подморницата во јужноамериканската држава отприлика две и пол недели после падот на Берлин во април 1945 година.

Хитлер и неговите другари потоа тргнале со коњ кон брдата на јужните Анди, а планот бил групата од 50 луѓе да се всели со германските семејства во блиските села.

Аргентински известувач кој ја дал оваа информација на властите во САД ао надеж дека ќе добие азил, не е именуван во документите.Screenshot_52

Сепак, дал опис на Хитлер на новинари на Лос Анџелес Егземинер на 29. јули 1945. година, говорејќи дека нацистот „страда од астма и чиреви, дека ги избричил брковите и дека има долг размах од носот до горната усна“.

Известувачот дури дал и упатство како да се дојде до Хитлер велејќи: „Ако одите во хотел во Сан Антонио, Аргентина, ќе среда таму да ве дочека човек и да ви покажњ во кој ранч се наоѓа Хитлер“.hitler-kuca-argentina-650x487-564x422

„Секако, жестоко е чуван, ќе си го ризикувате животот ако одите таму“!

Информацијта некако дошла до легендарниот Џеј Едгар Хувер кој ја проследил истата во Военото оделение на тајната служба.

Резултатот од истрагата е овој документ од кој јасно се гледа дека Хитле не извршил самоубиство туку отишол во Аргентина каде живеал се до неговата смрт.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1